99,6% Pozytywnych komentarzy 1172 komentarzy
Typ z 12 miesięcy
Pozytywne: 1168
Negatywne: 4
Średnia z 1172 ocen sprzedaży:
 • Zgodność z opisem 5
 • Obsługa kupującego 5
 • Wszystko przebiegło pomyślnie. Polecam!

 • SUPER KONTAKT, B. SZYBKA DOSTAWA, SUPER PRODUKT, SUPER SPRZEDAJACY - POLECAM BAAAARDZO

 • Z ogromną przyjemnością wystawiam komentarz POZYTYWNY!!! Wszystko sprawnie, miło i przyjemnie!!! Przesyłka ekspresowa.!!! GORĄCO POLECAM

 • Przesyłka wysłana w błyskawicznym tempie Juz na drugi dzień rano.Polecam w 100%.

 • olejek rycynowy rewelacyjny

Baikal Skullcap NutraMedix 60ml

 • Beurteilung hinzufügen:
 • Schlüssel: 10894
 • Hersteller: Nutramedix
 • Herstellerschlüssel: 728650013576
 • Verfügbarkeit: Jest Jest
 • szt.
 • 31,59 €

Znalezione obrazy dla zapytania nutramedix

Baikal Skullcap 60 ml

 

Działanie:
- wsparcie mikrobiologiczne

 

Opis ogólny

Tarczyca bajkalska (Scutellaria baicalensis) należy do rodziny Lamiaceae i znana jest również pod nazwą Scutellaria micrantha. Korzeń tarczycy bajkalskiej jest od wieków stosowany w tradycyjnych chińskich praktykach zdrowotnych do usuwania gorąca, a pierwsza znana pisemna wzmianka pochodzi z Shen Nong Ben Cao Jing w II wieku p.n.e. W Chinach tarczyca bajkalska znana jest jako huang qin.

Jarmułka bajkalska zawiera flawonoidy baikaleinę, wogoninę i oroksylinę A, a także glikozydy flawonoidowe baikaleinę i wogonozyd. Zawiera również terpenoidy, polisacharydy i olejki lotne.

Hydroetanolowy ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej NutraMedix jest wytwarzany w naszym amerykańskim zakładzie produkcyjnym przy użyciu specjalistycznego, zastrzeżonego procesu ekstrakcji, który optymalizuje składniki ziół w ich oryginalnym, nieprzetworzonym stanie, aby uzyskać szerokie spektrum stężenia. Ponieważ ekstrakty NutraMedix są wytwarzane w naszym własnym zakładzie, kontrolujemy wszystkie aspekty jakości, w tym rygorystyczne testy identyfikacyjne, testy mikrobiologiczne i testy na obecność metali ciężkich. NutraMedix rygorystycznie przestrzega aktualnych dobrych praktyk produkcyjnych (cGMP), podobnie jak nasi dostawcy.

 

Wsparcie mikrobiologiczne

Korzeń tarczycy bajkalskiej (S. baicalensis) i jego składniki mogą pomagać w zróżnicowanym wsparciu mikrobiologicznym.

Według badań przeprowadzonych na szczurach, składnik baicaleina może pomóc w utrzymaniu jelitowych krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, a także zdrowej mikroflory już w normalnym zakresie.

Badania in vitro sugerują, że korzeń tarczycy bajkalskiej może wspomagać działanie przeciwutleniaczy, co określono ilościowo w testach z rodnikiem hydroksylowym, rodnikiem alkilowym i rodnikiem DPPH (2,2-difenylo-1-pikrylohydrazyl). Badania in vitro sugerują również, że korzeń tarczycy bajkalskiej może wspomagać zdrową odpowiedź zapalną poprzez utrzymywanie sygnalizacji NFkappaB za pośrednictwem szlaku MAPK już w normalnym zakresie.

Korzeń tarczycy bajkalskiej może mieć potencjalne korzyści dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego i może pomóc w utrzymaniu poziomu lipidów już w normalnym zakresie. In vivo, szczury karmione dietą wysokotłuszczową zostały przypisane do ekstraktu z korzenia tarczycy bajkalskiej lub grupy kontrolnej. Dodatek ekstraktu z korzenia tarczycy bajkalskiej pomógł obniżyć wskaźnik aterogenny oraz poziom trójglicerydów i cholesterolu całkowitego, które już znajdują się w normalnym zakresie.

 

Sposób dawkowania

Dodać od 2 do 60 kropli do 120 ml wody i odczekać minutę przed wypiciem. Rozpocząć od 2 kropli (30 minut przed posiłkiem), zwiększając o 2 krople z każdą dawką do 60 kropli, 2 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Przerwać stosowanie w przypadku wystąpienia działań niepożądanych.

 

Informacja dotycząca bezpieczeństwa

Korzeń tarczycy bajkalskiej (S. baicalensis) jest ogólnie dobrze tolerowany, choć możliwe są działania żołądkowo-jelitowe i swędzenie. Poważne działania niepożądane występują rzadko.

Chociaż odnotowano przypadki hepatotoksyczności w przypadku produktów złożonych zawierających korzeń tarczycy bajkalskiej, większość z nich dotyczyła określonej marki kombinacji S. baicalensis i Areca catechu.

Od 2020 r. na całym świecie zgłoszono trzy przypadki kontaktowego zapalenia skóry po miejscowym zastosowaniu korzenia tarczycy bajkalskiej.

Korzeń tarczycy bajkalskiej może zwiększać poziom leków metabolizowanych przez enzymy CYP1A2 lub CYP2C19 i może mieć działanie addytywne z lekami hipoglikemizującymi. W badaniu z udziałem zdrowych ochotników korzeń tarczycy bajkalskiej zmniejszał aktywność enzymów CYP2C9 i zwiększał aktywność enzymów CYP2E1, co może zmniejszać metabolizm leków wykorzystujących te szlaki.

Teoretycznie korzeń tarczycy bajkalskiej może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych i zmniejszać działanie statyn.

Bezpieczeństwo stosowania nie zostało udokumentowane u kobiet karmiących piersią lub w ciąży, ani u dzieci poniżej 3 roku życia, ze względu na niewystarczające badania dotyczące bezpieczeństwa.